Cokie – čivava – štěně z množírny

Cokie – štěně z množírny

I já s odstupem času sleduji, že moje miminko je zřejmě taky z množírny. Rodiče jsme neviděli. Štěňata byla v kleci. Vpravo spinkala, vprostřed u vchodu měla papu a nalevo noviny na čurání.  Ale, když jsem přijela a viděla ty malé netopýrky (čivava), musela jsem si ji hned vzít. Narodila se 5. 11. 2012, brali jsme si ji 26. 12. 2012. Byla odčervená, základní očkování taky měla a naučená na granulky. Jsem ráda, že z ní vyrostla malá čiperná dáma, ač se po roce potýkala s menšími zdravotními problémy (alergie na lepek, nesrostlá fontanela, slabší zadní tlapinky v důsledku slabšího vaziva).

Cokie - čivava - štěně z množírny
Cokie – čivava – štěně z množírny

Ale paní inzeruje každou chvilku a lidi z dědiny říkali hned: „Hledáte paní? Pro čivavu si jedete že?“ Byla jsem v šoku z toho, co jsem viděla. Držet je v kleci. Hned jsem si ji odvezla a takové lidi bych zabíjela. Nedokážu si představit, že by moje malá měla štěňata, natož xkrát do roka. Jak už zde bylo
zmíněno – teď už jedině psa s papíry nebo z útulku. Množírny už podporovat nebudu. Taky jsem zvažovala, zda aspoň jednou mít štěňata, protože malá je mini a štěňátka by byla krásná, ale ty peníze mi nestojí za to, aby malá pak měla problém nebo, nedej bože, by nepřežila….moje princezna:)

Napsat komentář